SETKO
Sähköenergiatekniikan ammattiainekerho
Tampereen yliopisto, Hervannan kampus

Kerho


SETKO eli Sähköenergiatekniikan ammattiainekerho on sähkövoimatekniikkaa tai tehoelektroniikkaa opiskelevien ammattiainekerho, joka pyrkii yhdistämään kyseisten alojen opiskelijoita. Kerhon tarkoituksena on parantaa opiskelijoiden ja sähköenergiatekniikan laboratorion yhteistyötä sekä toimia yritysmaailman ja opiskelijoiden välissä parantaen opiskelijoiden verkostoitumista jo opiskeluaikana. SETKO järjestää vuosittain saunailtoja yhteistyössä eri yritysten kanssa. Mahdollisuuksien mukaan järjestetään excursioita ja erilaista oheistoimintaa.


Kerhoon liittyminen

Kerhoon voi liittyä maksamalla jäsenmaksun 7e kerhon tilille.
Laita viestiin nimesi, kotipaikkakuntasi, sähköpostiosoitteesi sekä opiskelijanumerosi.
Opiskelijanumeroa tarvitaan kerhohuoneen kulkuoikeuksien anomiseen.
Jäsenyys on voimassa koko opiskeluajan, ja jäsenmaksulla saa jäsenyyden lisäksi ilmaiset kahvit kerhohuoneella (SF209) koko loppuopiskeluajan!

Hallitus


Puheenjohtaja
Ville-Pekka Haukijärvi
ville.haukijarvi@tuni.fi

Sihteeri
Pauli Ahonen
pauli.ahonen@tuni.fi

Rahastonhoitaja
Jesse Haakana
jesse.haakana@tuni.fi

Tiedotusvastaava
Ville Saarinen
ville.saarinen@tuni.fi

Yritysyhteistyövastaava
Juho Tuominiemi
juho.tuominiemi@tuni.fi

Yritysyhteistyövastaava
Olli Latvanen
olli.latvanen@tuni.fi

Kerhohuonevastaava
Teemu Pöytäniemi
teemu.poytaniemi@tuni.fi

IT-vastaava
Olli Sola
olli.sola@tuni.fi

Yhteystiedot


Kerhohuone SF209
Osoite SETKO
Korkeakoulunkatu 3
33720 Tampere
Sähköposti setko at tut.fi
Pankkitili OP
OKOYFIHH
FI54 5731 6520 2047 87

Linkkejä